הצטרפו לניוזלטר שלנו וקבלו 10% הנחה

אין מוצרים בעגלה

כבר רשומים? התחברו

משתמש חדש/אורח

עדיין לא רשומים לאתר? הצטרפו עכשיו

להרשמה
הבלוג של בוב'ס

אבקת סודה לשתייה טבעית של בוב'ס רד מיל

כולנו נפגשנו באבקת סודה לשתייה בשלב כשלהוא בחיינו. השימושיות הרבה שיש לאבקה הזאת באה לידי ביטוי בתחומים רבים ומגוונים. מחומרי ניקוי, דרך רפואה אלטרנטיבית וקוסמטיקה ועד האוכל שלנו כחלק אינטגרלי ממתכונים רבים. למרות השימוש הרחב, עדיין המון אנשים לא מבינים בדיוק מהי האבקה הלבנה הזו - אבקת הסודה לשתייה, איך מפיקים אותה ומה אופן הפעולה שלה באפייה ובכלל.

סודה לשתייה, או בשמה המדעי – נתרן מימן פחמתי(סודיום ביקרבונט), היא תרכובת הנוצרת באופן טבעי, מחצב מינרלי ממש, ובטבע מופיעה בצורה גבישית. כמו כן, האדם מצא דרך לייצר את התרכובת הזו גם באופן סינטטי ע"י תהליך כימי. אז מה זאת בדיוק האבקה הלבנה שאנחנו קונים ומשתמשים בה? והאם החומר שאנו משתמשים בו כל כך הרבה מגיע מאמא אדמה או מיוצר בתהליך כימי?

 

איך מפיקים?

אבקת הסודה לשתייה יכולה להגיע משני מקורות ייצור- כימי וטבעי. המקור הראשון שממנו מיוצר הרוב המוחלט של הסודה לשתייה הוא תהליך כימי הנקרא תהליך סולווה. תהליך הייצור התעשייתי הזה מצריך שלושה מרכיבים- מי מלח, אבן גיר ואמוניה. היצרן מערבב אותם בתנאים ובמינונים קבועים ובסופו של תהליך מתקבלת אבקת סודה לשתייה (ותוצרי לוואי נוספים שהוכחו כמזהמים סביבתיים). המקור השני והטבעי לאבקת הקסם הזאת היא כרייה של מינרל בשם טרונה ממעמקי האדמה. המינרל הזה עשיר בסודיום בי קרבונט (סודה לשתייה) והוא התגבש והצטבר מתחת לאדמה במשך מיליוני שנים. כעת, לאחר שהתגלה, הוא נכרה מהאדמה והסודה לשתייה הטבעית שבו מבודדת, מנוקה, נגרסת ונשלחת ללקוחות ברחבי העולם. גם בידוד הסודה לשתייה הטבעית מהמינרל יכול להתבצע בשני אופנים- אחד כימי ומהיר והשני איטי יותר ע"י שימוש במים בלבד וללא הוספת חומרים כימיים. חשוב לדעת שאבקת הסודה לשתייה של בוב'ס רד מיל מופקת בשיטה הבטוחה והטבעית ביותר בעולם ע"י שימוש במים בלבד, ללא כימיקלים ועזרים סינטטיים לזירוז התהליך. אז בפעם הבאה שאתם קונים סודה לשתייה כדאי לוודא האם היא ממקור טבעי או סינטטי ואיך היא מופקת.

 

 

איך זה עובד באפייה?

השימוש הנפוץ ביותר במטבח הביתי הוא כגורם התורם לתפיחה באפייה(ברוב העולם היא נקראת סודה לאפייה ולא סודה לשתייה). התפיחה מתרחשת כאשר אבקת הסודה מגיבה עם נוזל ו/או עם סביבה חומצית ויוצרת בועות של גז פחמן דו חמצני שתורם לאווריריות המאפה ולהגדלת הנפח. וכך, הסודה לשתייה היא רכיב חיוני באפית מגוון מאפים, או כרכיב עצמאי או כרכיב בסיסי בכל אבקת אפייה.

 

מה ההבדל בין סודה לשתייה לבין אבקת אפייה?

קודם כל הרכיבים. כמו שציינו סודה לשתייה היא בעצם תרכובת פשוטה של נתרן מימן פחמתי (סודיום בי קרבונט) בלבד. לעומת זאת, אבקת אפייה מבוססת על סודה לשתייה אבל כוללת בתוכה גם מקדם חומציות ומקדם יובש שהם בדר"כ וריאציות של קרם טרטר ועמילן (חשוב לבדוק שאין אלומיניום באבקת האפייה שלכם). מבחינת השימוש, חשוב ללכת לפי הדרישות במתכון, יש מתכונים הדורשים אבקת אפייה ויש כאלו הדורשים סודה לשתייה. מבחינה כימית ופיסיקלית, הסודה לשתייה צריכה מרכיבים חומציים, בדר"כ סוכרים, בשביל להתאזן ולעבוד מבלי להשאיר טעם לוואי מר. לעומת זאת, באבקת האפייה יש מקדם חומציות ולכן היא עובדת גם ללא גורם חומצי נוסף כמו סוכר, ולכן מתאימה יותר גם למאפים מורכבים כמו לחם. טיפ חשוב, במתכונים שצריך סודה לשתייה אפשר להחליף באבקת אפייה אבל לא להיפך.

 

האם יש לסודה לשתייה סגולות רפואיות?

תשובה אחת לשאלה הזו היא- תלוי את מי שואלים. סביר להניח שאם תשאלו רופאים רוב הסיכויים שהם ימליצו לכם להיצמד לתרופות הקונבנציונליות. מצד שני חיפוש מהיר באינטרנט מעלה שלל סגולות רפואיות המיוחסות לאבקת הסודה. הקסם שבאבקה הזו טמון בהשפעה שלה על  ה- PH או רמת החומציות. בין היתר, סודה לשתייה עוזרת לאזן את חומציות התמיסות החיוניות בגוף. אפשר למצוא אין ספור כתבות והמלצות רבות של אנשים שאומרים שהסודה עוזרת להם במגוון תחומים, מטיפול בצרבת ובהפרשת ריחות לא נעימים ועד למלחמה בתאים סרטניים.

 

בקוסמטיקה?

אחד המרכיבים הבסיסיים היום במוצרי קוסמטיקה טבעית היא הסודה לשתייה.בזכות התכונות הייחודיות שלו, חומר הגלם הזה מככב במגוון מוצרים כמו: סבונים, דאודורנטים, קרמים, משחת שיניים ועוד. בעזרת מדריכים ביוטיוב גם אתם יכולים לרקוח מסודה לשתייה משחת שיניים ביתית או דאודורנט טבעי מתוצרת עצמית.

 

האם יש אלומיניום בסודה לשתייה?

היום יותר ויותר אנשים מודעים להשפעה המזיקה שעלולה להיות לאלומיניום על הגוף שלנו, במיוחד על המוח שלנו, ומשתדלים לא לצרוך מזון המכיל אותו אפילו בכמויות קטנות. אז כאן חשוב להבהיר- סודה לשתייה לא אמורה להכיל אלומיניום. הסערה העולמית החלה כאשר אנשים הבחינו שיש אלומיניום ברוב אבקות האפייה הנמכרות וחיפשו אלטרנטיבות ללא אלומיניום. בגלל שאבקת אפייה מכילה סודה לשתייה והמון אנשים לא כל כך מבינים את ההבדל בין אבקת אפייה לבין סודה לשתייה, נוצרה סברה שגם בסודה לשתייה יש אלומיניום. אז ככה, כנראה שבסודה לשתייה התעשייתית אין תוספת אלומיניום, אבל בגלל השיטה הכימית שבה מייצרים אותה, והיותה תוצר סינטטי, סביר להניח שיש בה שאריות של חומרים אחרים. ולכן, כמו בסודה כך גם בכל מוצר שאנחנו מכניסים לגוף, וזה לא משנה אם אנחנו צורכים אותו כמזון, כתרופה או כתכשיר קוסמטי הנספג בגוף, מומלץ לצרוך מוצר ממקור טבעי, איכותי וכמה שפחות מעובד.

 

בחזרה למוצר >