לחיות בריא
דיאטות מיוחדות
4.png

הימנעות מגלוטן

החלטתם לאחרונה להימנע מגולטן?
הנה כל מה שאתם צריכים לדעת
 
המילה גלוטן משמעה דבק. זהו חלבון המצוי בעיקר בדגנים כחיטה, שעורה, שיפון וכוסמין. ייחודו של הגלוטן הוא היותו בלתי מסיס במים - תכונה המקנה לו את היכולת ליצור לחם. הגלוטן מורכב מ-2 תתי-קבוצות חלבונים עיקריות: גליאדינים וגלוטנינים.

כיום מקובל לחשוב שהחיטה היא אחד הגורמים הנפוצים ביותר לבעיות עיכול. המחלות הקשורות לגלוטן מתחלקות לשלוש קטגוריות: מחלות אוטואימוניות (מחלות שבהן מערכת החיסון תוקף את הגוף עצמו) ובראשן מחלת צליאק, אלרגיה לגלוטן או לחיטה ורגישות לגלוטן או לחיטה.
מחלת צליאק- מערכת החיסון של חולי צליאק תוקפת חלקים של הגליאדין הקיים בגלוטן, והתגובה החיסונית יוצרת דלקת ברירית המעי הדק והורסת אותה. הנזק למעי גורם להפרעות עיכול ופוגע ביכולת שלו לספוג מזון. הטיפול היחיד במחלה הוא הימנעות מאכילת גלוטן למשך כל החיים.

אלרגיה לחיטה- תגובה אלרגית לגליאדינים הבלתי מסיסים שבחיטה. אם קמח חודר לדרכי הנשימה עלולה להתפתח אסתמה, ואילו מגע על העור עלול לעורר תחושת גירוד, נפיחות ופריחה בעור. במקרים קיצוניים, אחרי פעילות מאומצת שקדמה לה אכילת חיטה, עלול אפילו להיווצר הלם אנפילקטי מסכן חיים. 

רגישות לגלוטן או לחיטה שאינה נובעת מצליאק- אנשים השייכים לקבוצה הזאת חווים מגוון רב של תסמינים בתגובה לאכילת חיטה ודגנים אחרים, כגון תחושת נפיחות, כאבי בטן, שלשול, בחילות, פריחה, עייפות, כאבי ראש, חרדות, הפרעות זיכרון ואיבוד תחושה בגפיים. עם זאת, לאנשים אלה אין מאפיינים גנטיים האופייניים לחולי צליאק, או סמנים נוספים של המחלה. 
אז למי כדאי להפסיק לצרוך חיטה?
אם אתם סובלים מאחד או יותר מהתסמינים הבאים כדאי לכם לפחות לעשות ניסיון: תחושת נפיחות, גזים מרובים, כאבי בטן חוזרים, שלשולים, בחילות, פריחות, עייפות או ערפול מחשבתי, כאבי ראש, חרדות, או הפרעות זיכרון.

מהם האלטרנטיבות ללא גלוטן?
בעולם המודרני כיום, מוצעים תחליפים רבים ופתרונות קלים ללא גלוטן
אך הסיכון בפתרון זה הינם צריכת מזונות ותחליפים שעברו הנדסה גנטית, עם חומרי תפיחה ומשפרי טעם


מהי הנדסה גנטית במזון?
בהנדסה גנטית, ניתן לבודד ולהעביר גנים בין מינים. טכנולוגיה זו מאפשרת ביצוע שינויים מכוונים בחומר התורשתי של היצור (צמח, בע"ח או מיקרואורגניזם), כך ניתן לשנות תכונות קיימות או להעניק לו תכונות חדשות. מזון מהונדס גנטית (Genetically engineered ,GMO - Genetically modified) הנו מזון שהוא או לפחות אחד ממרכיביו עבר שינוי גנטי באמצעות הנדסה גנטית. בעלי חיים וצמחים המשמשים חומרי גלם בייצור מזון ומיקרואורגניזמים המשמשים בתהליכי ייצור מזון (כמו שמרים המשמשים לאפיית לחם) יכולים לעבור שינויים גנטיים.


השימושים בהנדסה גנטית במזון ובחקלאות:
> הקניית עמידות למזון לאורך זמן ונגד מזיקים
> שינוי הטעם, המרקם והצבע
> הארכת חיי המדף של המוצר


אז איך תוכלו לדאוג לבריאות שלכם עם מוצרים ללא הנדסה גנטית?
בוב'ס רד מיל, שמו את הבריאות של הלקוחות כמטרת עליון.
כל מוצרי בוב'ס רד מיל מיוצרים תחת פיקוח קפדני, ובייצור שמרני, על מנת להבטיח את טוהר המוצר, עד לרגע שהגיע למטבח הביתי שלכם. 
כל המוצרים הינם ללא הנדסה גנטית, ללא חומרים מתפיחים וללא משפרי טעם ועמילנים סינתטיים, בהבטחה.
בין מגוון המוצרים ללא גלוטן תוכלו למצוא קמחים, עזרי אפייה, שיבולת שועל וסולת!

 
עמילן מרנטת הקנה חדש.jpg
39978015839.jpg
אבקת אפייה ללא אלומיניום חדש.jpg
קמח 1-1 ללא גלוטן חדש.jpg
קמח לכל מטרה ללא גלוטן חדש.jpg
1984S184_GlutenFree_OatFlour_f.jpg

to your good health!

non gmo

מוצרי בוב רד מיל מיוצרים ללא שימוש בהנדסה גנטית ומשתמשים במרכיבים הגדלים מזרעים שהשתמרו זהות.  בקרו NonGMOProject.org לרשימה המלאה.

 

vegan

כל מוצרי הרד מיל צמחוניים. מוצר זה הוא גם טבעוני, כלומר הוא אינו כולל ביצים, מוצרי חלב או דבש.

 

gluten-free

מוצר זה ללא גלוטן טופל באופן בלעדי במתקן הייעודי שלנו ללא גלוטן ונבדק לשלמות ללא גלוטן במעבדת בקרת האיכות שלנו באמצעות בדיקת ELISA גלוטן Assay.